Політика невтручання чи холодний розрахунок

- У рубриці: Публікації
33102
0
@SRF

Бажаєте прочитати на іншій мові? English, Russian

Цікаво, як довго Білорусь зможе всидіти на двох стільцях. Пан Лукашенко демонструє неймовірне вміння балансувати між двома китами: Європою та Росією щодо українського питання. Щоб дотримуватися «нейтральної позиції» наші північні сусіди стали платформою для пошуку мирних рішень.

Однак чи настільки безкорисливі їх мотиви? І хоча білоруси розуміють силу російської сторони, та їм вкрай не вигідно займати проросійську позицію. Адже за час проведення Мінських домовленостей, Європа почала ставитися до Білорусі не як до колишньої радянської республіки, а як до потенційного партнера, який тривалий час перебував у міжнародній ізоляції. До того ж, у Білорусі досить тісні торгові відносини з Україною, розірвавши які білоруси ризикують втратити не тільки великий ринок збуту, а й чималу кількість продукції, яка експортується з України. Це і чорний метал, папір, картон, скло та інша промислова продукція.

Білорусь дуже залежна від газової труби Росії, але Лукашенко не простак і чудово розуміє, що такий тісний зв’язок вже позначився на Україні кровавими сльозами. І поки суть та діло, потрібно зміцнювати незалежність Білорусі, щоб не стати наступними. Адже якщо за України ще можуть зступитися Європа та США, то Білорусь нікому захистити.

Facebook коментарі

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *