Остап Голінка

Бажаєте прочитати на іншій мові? English, Russian

Скоро мине рік, як 28 березня 2014 року, група депутатів із Західної України, внесла такий законопроект на розгляд профільних комітетів, і аж 11 грудня у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України» щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту».

Нагадаю, що у 2013 році, владою Януковича, аби обмежити нас в своїх правах, було прийнято новий Митний кодекс України де встановлені суттєві перешкоди при експлуатації цих автомобілів на митній території України, в тому числі щодо обов’язку перетинати зону діяльності однієї митниці кожних 5 діб у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці та 10 діб у інших випадках.

Такі нововведення викликали чимало нарікань в мешканців прикордонних областей. Проведено численні акції де люди зверталися до Верховної Ради України та до народних депутатів з ініціативою внести зміни до Митного Кодексу України щодо зміни цієї норми Митного Кодексу. Депутати почули громадськість і підготували відповідний законопроект. Але наскільки довго може тривати цей нескінченний законотворчий процес?

Бо поки наші депутати обговорюють все на світі, на сьогодні більшість населення України не в змозі купити собі хороший автомобіль. У зв’язку із цим – громадяни, які проживають у прикордонних областях, змушені купувати автомобілі з реєстрацією в іншій державі. Проте внаслідок дії норми Митного кодексу сотні тисяч українців змушені кожних п’ять (десять) днів перетинати державний кордон України, що в свою чергу породжує навантаження митних постів та черги на митних пунктах пропуску, погіршує екологічну ситуацію у зв’язку із великою кількістю автомобілів на одній невеликій території; сприяє хабарництву та корупції у митних органах, підрозділах ДАЇ та інших підрозділів МВС та створює суттєві перешкоди для розвитку бізнесу в Україні, оскільки громадяни України, котрі працюють на іноземні компанії чи займаються підприємницькою діяльністю змушені раз на 5 днів перетинати державний кордон.

Я, як керівник Західно – Українського напряму Громадської організації «Солідарність правих сил», від імені наших громадян, – вимагаю аби депутати, негайно внесли зміни до статті 95 Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень, який для автомобільного транспорту становитиме 30 діб незалежно від переміщення в зоні діяльності конкретної митниці. Прошу врахувати і положення Конвенції про тимчасове ввезення та додатків A, B.1-B.9, C, D та E до неї, прийнятих 26 червня 1990 року у м. Стамбулі.

Впевнений, що таким чином, ми позбудемось черг на кордоні, а головне – створимо сприятливі умови для людей, щоб вони змогли купити дешеві автомобілі. Бо при такій мізерній зарплаті, яка є найнижчою в Європі та в пострадянському просторі, наші громадяни за все життя не зможуть заробити собі на автомобіль, ще й беручи до уваги найвищі  ціни на розмитнення транспортних засобів у всій Європі та країнах колишнього Радянського Союзу. У разі ігнорування наших вимог, залишаємо за собою право на протестні заходи в рамках чинного законодавства.

PS: До питання розмитнення транспортних засобів ми обов’язково ще повернемось. Обіцяю, що «Солідарність правих сил» зробить все можливе, аби українці мали змогу розмитнити свої автомобілі згідно вимог Світової Організації Торгівлі та Європейського Союзу та не переплачували свої, важко зароблені гроші, які спритно розкрадаються чиновниками у високих кабінетах!

Facebook коментарі

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *